Kıyafetten reçine nasıl temizlenir?

Kıyafetten reçine temizlemek çok zor gibi görünse de aslında çok kolaydır. Limon kolonyası kullanarak reçine lekesini temizleyebilirsiniz.

Adım Adım Reçine Lekesinin Temizlenmesi

Reçine lekesi çamaşır makinesi veya deterjan için zorlu bir lekedir. Reçinenin yapısında bulunan maddenin yapışkan özelliği çok güçlü olduğundan deterjan ve su lekenin çıkarılması için yeterli gelmez. Aşağıda adım adım reçine lekesini nasıl temizleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Adım 1. Limon kolonyası edinin

Marketten veya bakkaldan bir limon kolonyası alabilir veya halihazırda evinizde bulunan bir tanesini kullanabilirsiniz. Alkol derecesinin yüksek olması işinizi kolaylaştıracaktır. Kaliteli bir limon kolonyası olarak Eyüp Sabri Tuncer kolonyası kullanabilirsiniz.

Adım 2. Limon kolonyasını lekenin üzerine dökün

Bir miktar limon kolonyasını lekenin üzerine döküp lekeli kısmı çitilemeye başlayın. Bu işlem lekenin büyüklüğü ve derinliğine göre uzun sürebilir. Tam sonucu almak için uzun süre çitilemeniz gerekebilir.

Adım 3. Kıyafetiniz giyime hazır

Reçinenin temizlenmesinden sonra dilerseniz hemen kıyafeti giyebilirsiniz. Zira limon uçucu bir madde olduğundan bir süre sonra ıslak görüntü kaybolacaktır. Ancak yine de tam temizlik olsun diyorsanız dilerseniz kıyafetinizi yıkayabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun