İngilizce kelimeler nasıl öğrenilir?

İngilizce gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer edinir bir hale gelmiş durumda. Globalleşen dünyada özellikle Amerika Birleşik Devletleri tarafından bilim, teknoloji, kültür ve sanatta gerçekleşen atılımlarla İngilizce global bir dil haline geldi. Dış dünya ile entegre olan ülkemiz de özellikle son 30 yılda golaballeşmeden payını aldı ve pek çok alanda İngilizce hayatımızın içine girmiş oldu.

İngilizce dilinin öneminin artmasıyla birlikte eğitimde de bunun etkisi görüldü ve artık erken yaşlarda itibaren başlatılan bir dil eğitimi mevcut. Genel olarak İngilizce’de eğitim verilirken ilk hedeflenen öğreti dilbilgisi ağırlıklıdır. Dilbilgisi özelinde cümle yapıları, kalıplar, soru yapıları, kelimelerin türleri ve zaman çekimleri öğretilir. Dilin iskeleti diyebileceğimiz bu yapı ve mantık çerçevesi öğretildikten sonra sıra kelime bilgisinin geliştirilmesine gelir.

İngilizce kelime bilgisi nasıl geliştirilebilir?

İngilizce kelimeleri öğrenmek için pek çok farklı yöntem uygulanabilir. Kimisi sözlükler yardımıyla, kimisi kitap okuyarak, kimisi şarkı dinleyerek, kimisi kelime kartları kullanarak, kimisi kendine liste oluşturarak kelime bilgisini artırmaya çalışır. Bu yöntemlerden hangisinin kolay olduğu biraz da kişinin algısına ve zevklerine bağlıdır.

Kelime öğrenmek için online ve pratik bir yöntem var mı?

İngilizce kelime bilgisini artırabilmenin farklı yöntemleri olsa da bazı yöntemler genelde ilk akla gelenler oluyor. Bunlarda bir tanesi de kelime kartları. Kelime kartları İngilizce kelimeler ve Türkçe karşılıklarının önlü arkalı şekilde birlikte olması ve taşıma kolaylığı sunması açısından pratik bir kelime öğrenme yöntemi sunuyor. Bu yöntem pratik olmasına karşın kağıt ortamda kartların taşınmasını ve muhafazasını gerektirdiğinden herkes için uygun olmayabilir. Ancak, kelime kartlarıyla aynı prensiple çalışan ancak internet üzerinden ulaşılabilen bir çözüm de mevcut. Bunun nasıl bir şey olduğunu görmek ve online İngilizce kelime kartları deneyimini yaşamak için kelimos.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun