Gür Saçlar İçin FUE ve FUE Perkutan

FUE, canlı saç köklerinin verici bölgelerden tek tek alınması işlemidir. Kökler tek tek toplandıktan, yani FUE uygulamasından sonra ekim aşamasına geçilir. Verici bölgelerden transfer edilen köklerin ekiminde dünyada iki farklı teknik uygulanıyor.

fue perkutan saç ekimi

1. Slit Teknik: Birinci ve yaygın olarak kullanılanı “slit teknik”. Bu teknikte kökler, ekim alanına ince bıçakla açılmış kanalların içine ekilir.

2. İğneli Teknik: İkinci teknik ise dünyada sayılı klinikte uygulanmakta olan “perkutan teknik”. Bu teknikte kökler düz kesilerek içine değil, ince iğnelerle açılan yuvarlak deliklerle ekilir. Her bir kök için önce açısı verilerek ince bir delik açılır ve kök yerleştirilir. Sonra diğer bir kök için delik açılır ve kök kendi doğal yapısına uygun yuvarlak deliklere yerleştirilir. Bu nedenle FUE perkutan için iğneli teknik deniliyor.

FUE Perkutan Tekniğinin Dünyada Tercih Edilme Oranı

Perkutan yani iğne ile kök ekim tekniği, dünyada sayılı klinikte uygulanıyor. Çünkü zahmetli ve çok fazla detay gerektiren bir teknik. Ayrıca çok ince iğnelerle çalışıldığı için hızlı ilerlenemiyor. Her seansta en fazla 1200-1400 kök çalışılabiliyor. Bu yüzden de işlemin tamamı en az iki günde bitiyor. Maliyet de doğal oarak biraz yüksek oluyor. Ama saç ekiminde risk almak istemeyenler için bu teknik ideal. FUE Perkutan sayesinde saçta yoğunluk sağlanıyor ve doğal bir görünüme kavuşuyorsunuz.

Kadınlar Üzerine Başarılı Mı ?

FUE perkutan tekniğinde kadınlarda erkeklere göre başarı oranı daha yüksek. Kadında erkek tipi saç kaybı varsa ve bir saç ekim operasyonu planlanıyorsa, en önemli sorun var olan saçların kısa kesilmeden bu operasyonun gerçekleştirilmesidir. İşte tam bu noktada perkutan ekim tekniği kurtarıcı oluyor. Klasik ekim tekniğinde, saç olan alanda çalışmak riskli olabiliyor. Çünkü ince bıçaklarla kök ekilecek kanallar açılırken bu bıçaklar, ekim yapılacak alandaki saç köklerine zarar verebiliyor. Oysa iğneli ekim tekniğinde her bir saç kökü arasına girip çok ince bir delik açıpkök yerleştirmek mümkün. Mevcut kökler hiç zarar görmüyor.

Yorum Yapın veya Soru Sorun