Çin Takvimi Otomatik Hesaplama

Çin Takvimi Otomatik Hesaplama sayfasında Çin Takvimi yöntemiyle bebek cinsiyetini otomatik olarak hesaplayabilirsiniz. Çin Takvimi yöntemi yaklaşık 700 yıllık geçmişi olan bir bebek cinsiyeti tahmin yöntemidir. Bilimsel bir dayanağı olmamakla birlikte rivayete göre Çinli kadınların kendi aralarında oluşturmuş olduğu bir nevi istatistik birikimden oluşmaktadır.

Normal şartlar altında bir bebeğin cinsiyetinin kesinleşmesi için belirli sayıda ayda hamileliğin geçmiş olması ve bebek cinsel organlarının ultrasonda görülecek şekilde belirginleşmesi gerekmektedir. Ancak, Çin Takvimi yöntemiyle bebek cinsiyetini merak eden anneler bir nebze de olsa heyecanlarını giderebilmektedir.

Çin Takvimi yöntemi ile bebek cinsiyeti nasıl tahmin edilir?

Çin Takvimi yönteminde esas olan iki bilgi vardır;

 1. Anne Çin Takvimi Yaşı
 2. Anne Hamile Kalma Ayı

Bu iki bilgiyi edindikten sonra bebek cinsiyeti tahmin tablosunda iki bilginin kesiştiği hücreye bakılır ve bebek cinsiyetinin kız mı yoksa erkek mi olduğu bu şekilde görülebilir.

Otomatik hesaplama yöntemini nasıl kullanırım?

Otomatik hesaplama yönteminde 3 adımda bebek cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Adım 1. Anne Çin Takvimi Yaşı Hesaplama

Birinci adımda anne doğum tarihini girerek Çin Takvimi yaşını bulmalısınız. Doğum tarihini gün, ay ve yıl olarak ilgili alana girin ve “Hesapla” butonuna basın. İlk hücredeki değer sizin normal yaşınız olacak ve ikinci hücredeki değer de Çin Takvimi yaşınız olacak. Tabloda kullanmanız gereken değer ikinci değerdir yani Çin Takvimi yaşını kullanmalısınız. (Not: Otomatik yaş hesaplama aracında içinde bulunduğunuz gün esas alınmaktadır. Eğer hamile kaldığınız dönemden bugüne kadar doğum tarihiniz geçti ise rakamlardan 1 eksiltmeniz gerekecektir.)

Adım 2. Anne Gebe Kalma Ayı Hesaplama

İkinci adımda son adet tarihi bilgisini girerek hamile kalma ayı bilgisini bulmalısınız. (Not: Eğer hamile kalma ayını biliyorsanız bu adımı geçebilirsiniz.)

Adım 3. Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Bu adımda önceki adımlarda elde etmiş olduğumuz anne “çin takvimi yaşı” ve anne “gebe kalma ayı” bilgilerini tabloda kesiştirmemiz gerekiyor. Kesişen hücrede K harfi var ve renk pembe ise doğacak bebek cinsiyeti “kız” olarak görülmekte, eğer kesişen hücrede E harfi var ve renk mavi ise doğacak bebek cinsiyeti “erkek” olarak görülmektedir.

çin takvimi cinsiyet tablosu

Otomatik hesaplama yöntemi dışında farklı bir hesaplama ihtiyacınız mevcut ise Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Hesaplama yazısının yorum bölümünden hesaplama yardımı alabilirsiniz.

733 Yorum

 1. Batur
 2. leyla
 3. nigar
 4. Duygu
 5. Naz
 6. gurbet
 7. Vildan
 8. Büşra
  • Büşra
 9. İLKNUR
 10. Ala
 11. necla
 12. Suzan
 13. ezgi
 14. Zeynep
 15. idil
 16. Songül
 17. gulsah
 18. Nazlıcan
 19. Serpil kaya
 20. fisun
 21. Gül
 22. Hilal
 23. Emine
 24. deniz
 25. Aysegul
 26. Canan

Yorum Yapın veya Soru Sorun